الگو صفحه محتوا/بلاگ

اکثرا مردم از محتوا بلاگ ها باخبرند، که وبلاگ ها ستون هر وب سایت شرکت موفقی هستند. یک وبلاگ که اغلب به روز می شود، ترافیک را به سمت برند(محصول) هدایت می کند و کاربران را با محتوای هدفمند راهنمایی می کند و همچنین به عنوان ابزاری حیاتی برای تعامل با جامعه گسترده تر مورد استفاده قرار می گیرد. وبلاگ ها علاوه بر اینکه یک استراتژی بازاریابی کم هزینه با بازدهی پرسود هستند، راه عالی برای ایجاد هویت برند شما و افزایش دنبال کنندگان وفادار هستند.

با این حال، ایجاد محتوای جذاب و غنی از اطلاعات برای خوانندگان، تنها نیمی از کار است: 

وقتی صحبت از طراحی وبلاگ به میان می آید، عوامل مختلفی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد - از اندازه فونت و عرض متن گرفته تا سلسله مراتب و فراخوانی برای اقدام توسط کاربر.

استفاده از این الگو در دیوار

آن چیز که در اولین نگاه به وبلاگ سایت دیوار به چشم میخورد ناهمگونی مطالب وبلاگ است به طوری که مقالات مربوط به یک موضوع خاص به نسب سایر موضوعات بیشتر به چشم میخورد و این امر قطعا دلایل بازاریابی خود را دارد و موضوع مدنظر ما نیست.

اکثر ماها با نشان پلتفرم دیوار آشنا هستیم:

  • یک تایپوگرافی فارسی که از دو رنگ قرمز و سفید تشکیل شده است
  • آن چیز که برای ما جالب بود غالب بودن رنگ سیاه خالص بود که بیشتر فضای وبلاگ همچون هدر وبسایت، برچسب های مقاله و فوتر وبسایت را شامل میشود و خبری از آن رنگ قرمز دیوار که در سایت اصلی و اپ موبایل به صورت محتاطانه استفاده شده است  در وبلاگ به آن صورت  نیست
  • نکته مثبت رنگ بندی وبلاگ در آن است که فضای مینیمال کماکان حفظ شده است 

  • در مورد چیدمان مقالات در وبلاگ اصلی، مطالب به نحو مرتب و حساب شده ای قرار گرفته اند و خبری از پاپ آپ ها و بنر های سرسام آور و کلافه کننده نیست و بنظر می رسد کاربر میتواند از مطالب وبلاگ استفاده بهینه ای داشته باشد.

درکل وبلاگ سایت دیوار خبری از نوآوری نسبت به برخی وبلاگ های پلتفرم های مطرح خارجی نیست و با طراحی بصری جذابی روبرو نیستیم و به نظر می رسد در این مورد می توان انتظار حرکت خلاقانه ای از دیوار داشت  اما نکته حائز اهمیت این است وبلاگ دیوار همچون سایت اصلی در عین سادگی میزان کاربرد پذیری خود را در سطح قابل قبول و خوبی حفظ کرده است و کاربران در حین استفاده از وبلاگ با پیچیدگی و فراوانی مطالب روبرو نیستند و همین امر باعث راحتی استفاده از مطالب وبلاگ میشود.

 

شما به عنوان طراح رعایت چه نکاتی را برای وبلاگ ها ضروری می دانید؟ اگر خواننده مطالب وبلاگ باشید قراردادن چه محتوایی برای شما بهتر است؟