الگو بارگذاری

 از زمانی که روی گزینه یا لینک صفحه ای کلیک می کنید تا زمانی که آن صفحه به طور کامل در اپلیکیشن یا مرورگر وب، ظاهر می شود.

بررسی این الگو در اپلیکیشن فیدیبو

آیکن بارگذاری، ساده و بدون حواس ‍پرتی است.

زمان بارگذاری صفحه یا page load time، تقریبا مناسب تنظیم شده به طوری که اگر بیشتر از آن باشد ممکن است تعامل با کاربر از بین برود.

 چند پیشنهاد: 

  • بهتر است در زمان بارگذاری صفحه، اسکلت صفحه نمایان شود، این روش موثری در ثابت نگهداشتن کاربر تا لحظه اتمام بارگذاری صفحه است.
  • آیکن بارگذاری هر صفحه، دایره ای شکل یا Circular progress است، اما در برخی قسمت ها مانند؛ صفحه ثبت نام، بارگذاری به حالت حرکت خطی یا Linear progress و هر عکس و تصویر موجود در صفحه به حالت نقطه ای یا Loading Dots است. برای ایجاد انسجام و ثبات در اپلیکیشن، نیکوتر است که همه جا یک نوع آیکن بارگذاری به کار برده شود.
  • اگر بارگذاری صفحه طولانی شد، می توان متنی نوشت که کاربر بداند به درخواستش پاسخ داده شده است و بازخوردی از طرف اپلیکیشن ببیند. به طور مثال؛ "شکیبا باشید"، " منتظر بمانید"، " درخواست شما دریافت شد، لحظه ای منتظر بمانید"

 

به نظر شما، چه راه هایی برای بالا بردن سرعت بارگذاری صفحه وجود دارد؟ و فکر می کنید چطور می توان کاری کرد که  کاربر در هنگام بارگذاری صفحه یا گزینه ای، منتظر بماند و صفحه را ترک نکند؟