الگو نقشه

نقشه در وب سایت دیوار برای ثبت موقعیت مکانی برای ثبت آگهی کاربرد دارد.

بررسی این الگو دروب سایت دیوار

هنگامی که کاربر میخواهد موقعیت مکانی آگهی که در حال ثبت آن است را ثبت کند میتواند دو راه را انتخاب کند یا منطقه و محدوده آگهی را از dropdown که مختص شهر محل سکونت کاربر است انتخاب کند و یا از روی نقشه محدوده آگهی را علامت انتخاب کند. زمانی که کاربر بر روی نقشه اسکرول میکند میتواند نقشه را زوم کند تا محل دقیق (در صورت نیاز برای برخی آگهی ها مثلا آگهی املاک) را انتخاب کند. همچنین سه دکمه مثبت، منفی و انتخاب موقعیت مکانی هم در کنار نقشه قرار دارد تا کاربر به راحتی بتواند روی نقشه محل مورد نظر خود را انتخاب کند. زمانی که کاربر بر روی نقشه کلیک کند آیکون موقعیت مکانی نمایش داده میشود و به کاربر اعلام میشود که آیا آدرس درست است یا خیر. در صورت اشتباه بودن، کاربر میتواند در سمت چپ نقشه، موقعیت مکانی خود را حذف کند و اگر ادرس درست بود روی دکمه بله کلیک کند تا موقعیت مکانی ثبت شود. در صورتی که موقعیت یاب دستگاه کاربر روشن نباشد، وب سایت اجازه دسترسی به این مورد را به کاربر اعلام میکند که در صورت فعال بودن نقشه به صورت اتوماتیک مکانی که کاربر در آن قرار دارد را نشان میدهد. نقشه ای که در وب سایت دیوار موجود است از پلتفرم نشان استفاده میکند. (نشان وب سایت نقشه و موقعیت یاب است)

در دسترس بودن دکمه های مکان یاب از نکات مثبت طراحی این فیچر است. همچنین در زیر نقشه دکمه ای قرار گرفته تا در صورت ضروری نبودن محل دقیق آگهی بتوان محدوده را مشخص کرد که این مورد برای حفظ امنیت کاربر به حساب می اید. 

در صورتی که پلتفرم نشان از دسترس خارج شود، این امکان هم برای وب سایت دیوار دچار مشکل میشود و یکی از نکات منفی این طراحی است همچنین اندازه نقشه نسبت به ابعاد صفحه کوچک طراحی شده است در صورتی که میتوانست بزرگتر باشد تا کاربر به راحتی بتواند نقشه را مشاهده کند.

 

این بخش دسترس پذیری بالایی را به کاربران ایجاد کرده است تا به راحتی بتوانند موقعیت مکانی آگهی را ثبت کنند. استفاده از پلتفرم نشان برای ثبت موقعیت مکانی گزینه خوبی است تا کاربران بیشتر با این پلتفرم آشنا شوند اما اگر اختلالی در این پلتفرم به وجود آید، برای ثبت موقعیت مکانی در وب سایت دیوار هم به مشکل برخواهند خورد.

بنظر شما اگر پلتفرم نشان دچار اختلال شوند، طراحان چه راه جایگزینی را طراحی کرده اند تا روند ثبت موقعیت مکانی با مشکل روبرو نشود؟

آیا نکات دیگری درباره طراحی این صفحه وجود دارد که ما به آن اشاره نکرده ایم؟

اگر شما جز یکی از طراحان وب سایت دیوار بودید این قسمت را چگونه طراحی میکردید؟